Ahır perdeleri ve Ahır perde sistemleri VELVEAKE

Ahır Perdeleri

27/06/2020 Kapalı ile admin

Ahır perdeleri ve doğal havalandırma

Ahır içinde doğal havalandırma ile taze, temiz, kuru hava ve serin ortam sağlayan Vervaeke perdeleri.

  1. Rüzgardan korumalı (Rüzgar hayvan sağlığını doğrudan etkileyen en önemli etkenlerden biridir)
  2. Güneş ışığından korumalı (Güneş ışığı ortam ısısını ve termal stresi artırarak süt verimini düşürür)
  3. Havanın ısınmasını önlemeli ( Isınan hava yükselir ve yükselen havanın üst açıklıklardan dışarı çıkmasına müsaade etmelidir)
  4. Kirli havanın birikmesini önlemeli ( kirli havanın çıkmasına müsaade etmeli)
  5. yeterli ve temiz havanın içeri girmesini sağlayacak kadar geçirgen olmalı NEFES almalı Sığırların hava ihtiyacını karşılamalı
  6. Kuşların içeri girmesini önlemeli ( Kuşların yem tanelerini yemesini ve kuş dışkısının yeme karışmaması ve kuşların taşıdığı hastalıklardan koruma sağlar)

Serbest sistem ahırlarda doğal havalandırma

Önceleri ahırlar kalın duvarlar ile hayvanları izole etmekteydiler. Bu durumda hayvanlar her tür aktivitelerini aynı kapalı mekân ve iklim şartlarında yaşamak zorundaydılar. 29 yıldan daha uzun süredir VERVAEKE Avrupa’da ahır iklimi konusunda yeniliklere imza attı.

Sığırların hava ihtiyacı

Örneğin bir sağmal ineğin hava ihtiyacı, yaklaşık 40 insanın hava ihtiyacı kadardır. Ahırdaki havanın saatte 6-8 defa değişmesi gereklidir. Bu nedenle çiftliklerde fan kullanılması kaçınılmazdır. temiz hava teneffüs edemeyen sığırların sağlıkları da etkilenir. Doğru ve sağlıklı bir iklimlendirme ile yüksek verim elde etmenize yardımcı olmak için farklı tasarımlarda güçlü ve sessiz fan çeşitleri bulunmaktadır. Ahır içinde iyi bir iklim, yüksek inek konforu için temel bir gereklilik olan ahır havalandırma sistemleridir.

Ahır duvarları açılabiliyor olmalı ki nefes alsın

Serbest duraklı çiftliğin yan duvarları açılabilir olmalı. Ahır iklimi hayvan refah ve ihtiyaçlarını %100 karşılamalıdır. İnek, özünde bir kuzey hayvanıdır ve kuru ve soğuk bir ortamı sıcak ve nemli bir ortama tercih eder. İneğin yaz mevsiminde hava değişimini (temiz hava) sağlayacak bir esinti şekilde olmalıdır, ısı stresinden kaçınmanın tek yolu budur. Kışın modern bir çiftlikte, saatte 4-6 kez yeterli bir hava girişi le havalandırılması gerekir.  Yaz aylarında hayvanların vücut sıcaklığını mümkün olduğunca azaltmak gerekir, böylece çiftlik bir saat içinde 60-100 kez havalandırılmalıdır.

VERVAEKE ahır perde ve sistemleri

HAREKETLİ perde sistemleri MAXI ve FOLDING yukarıdan aşağıya, aşağıdan yukarıya ve çift yönlü çalışan mekanizmaya sahiptir. Hareketli perdeler için tek motor tek ve çift kollu modelleri mevcuttur. Ayrıca, SABİT perde çeşitleri temelde aynı işlevi görmektedir. Tüm hareketli Sistemler, uzaktan kumanda veya klima bilgisayarı ile otomatik ve manuel olarak kontrol edilebilir.

MAKSİ sistem ahır perdeleri

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayan refah ve konforunu artırır. Özel çift kat perde sistemi ile rüzgârı kırarken ahır havalandırmasına ve aydınlatmasına katkıda bulunan yanmaz dikişsiz dayanıklı perde kuşların ahır içine girmesini engeller.

Maxi Sistem sağlam tasarımlı kayışlarla geri çekilir ve kendi tasarladığımız yay mekanizmamız sayesinde daima gergin ve sağlam kalır. Paslanmaz Bağlantı elemanları ile Yukarıdan aşağıya açılır, alttan yuvarlar perdeler.

Montaj ve Kurulum

Maxi Sistem üstten ve alttan bir Chain-driven zincirle kontrol edilir. Kayışlar, üst dingile, sistemin bütün genişliği boyunca monte edilir, kumaşın pürüzsüzce geri çekilmesini sağlar. İki patentli yay elemanı, kumaşın alt borusunda solda ve sağda bulunur. Her zaman yüksek rüzgâra dayanıklı kalır, hava girişi en üsttedir ve optimum ahır havalandırmasına katkıda bulunur.

Maksimum rüzgâr kırımı için perde alüminyum çerçeveye sabitlenir ve perde duvarının önüne monte edilir. Bu ağ sayesinde kuşlar dışarıda kalır. Sistem, uzaktan kumanda veya klima bilgisayarı ile otomatikleştirilmişse, kuş kafesi ekstra güvenlik sağlar. Çocuklar döner makaraya erişemez ve kaza riskini en aza indirir. Kuş ağı açıklığın dışına monte edildiğinde, yağmur ağı doğal olarak temizlenmesi gerekebilir.

Sistem mevcut yapıya tam olarak monte edilir, üstte sadece 20 cm ve altta 35 cm monte edilecek altyapı olması gerekir.

Folding Sistem ahır perdeleri

Paslanmaz Bağlantı elemanları ile Yukarıdan aşağıya açılır altta yığma perdeler.

Folding Sistem perde

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayvan refah ve konforunu artırır. İçinde bulunan özel tüpler sayesinde zorlu iklim koşuları ve SERT RÜZGARLARA karşı daha dayanıklı, yukarıdan aşağıya açılan katlama-toplama perde sistemi. Montajı kolay ve bakım gerektirmez. Talep üzerine kuş ağ sistemi entegre edilerek kuşların ahır içine girmesini engeller.

Motor ve kontrol sistemleri

Tüm hareketli Sistemler için HUIMA 5 RPM ve 600 Nm torkulu motorlar uzaktan kumanda veya klima bilgisayarı ile otomatik ve manuel olarak kontrol edilebilir. Motorlar tek ve çift kollu modelleri ile 120 metreye kadar patentli ve hafif perde sistemlerini hareket ettirmek için yeterlidir. Chain-driven sistemi son derece dayanıklı B12 zinciridir ve 18 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır.

Sabit sistem perdeler

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayan refah ve konforunu artırır. Özel çift kat perde sistemi ile rüzgârı kırarken ahır havalandırmasına ve aydınlatmasına katkıda bulunan yanmaz dikişsiz dayanıklı ahır perdeleri kuşların ahır içine girmesini engeller.
Sabit ahır perdeleri

Ahırın doğal havalandırmasını ve aydınlatmasını sağlarken; Hayan refah ve konforunu artırır. Daimî rüzgâr alan cepheler için 110 km/ s kadar rüzgarlara karşı daha dayanıklı; Yukarıdan aşağıya germe monte- Soldan -sağa germe monte. Sabit ve sökülebilir modelleri mevcuttur. Montajı kolay ve bakım gerektirmez.

Perde Kumaşları

Ahır Perde kumaşları

Fabrikamızda her tip, çeşitli rüzgâr perdesi örgüsünü ve branda tiplerini sipariş üzerine kaynaklayarak birleştirebiliyoruz. Özel ölçülerde özel terzi usulü üretim yaparak her proje ve uygulama için en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz! VERVAEKE Yangın Geciktirici (yanmazlık sınıfı M2) CE Belgeli perdeler üzerine logo ve resim yazılabilir. Perde kumaşından kesinlikle yağmur veya rüzgâr içeri geçmemeli mi? Yoksa daha nefes alabilir bir kumaş mı tercih edersiniz?

Zor şartlar için uygun özel yapılmış üstün rüzgâr direnci sağlayan 120m genişliğe ve 4,75m yüksekliğe kadar tek parça “0 dan-100 kadar kırılma faktörlü perde renk çeşitleri mevcuttur. Çeşitli rüzgâr kırılma faktörlerinde kuş (ağı) perdesi de mevcuttur. Maxi perde için önerilen %98 rüzgâr kırılımlı hafif perde VERVAEKE ’nin bir patentidir ve kapalı olduğunda bile ahır içinde nefes almayı sağlar. Kış koşullarında %2 hava alım oranı mükemmeldir.

Rüzgâr kırılma faktörünü değiştirerek ahırınızın ne kadar hava alması gerektiğini belirleyebilirsiniz. Hatta bunu melez perdeler ile devamlı hale getirebilirsiniz.

Renk seçimi tamamen tercih ile ilgili olmakla beraber VERVAEKE perde boyalarında güneş ışığını yansıtma özelliği sayesinde UV dayanımı çok daha yüksektir bu sebepten kullanım ömrü diğer perdelere göre daha fazladır.

Transparan perdeler ışığı içinden geçirdiği için doğrudan UV maruz kalırlar ve bu sebepten daha çabuk eskirler.